Danfoss AB-QM 4.0: Niezależny od zmian ciśnienia zawór regulacyjny (PICV) dla nowoczesnych budynków Artykuły firmy Kontakt do firmy

11.01.2021

16 lat temu wprowadzając zawór AB-QM, pierwszy zawór PICV, Danfoss zrewolucjonizował rynek HVAC, zapewniając na przestrzeni lat doskonałą pracę tysiącom obiektów oraz znajdując wielu naśladowców idei zaworów regulacyjnych niezależnych od zmian ciśnienia.

W 2020 roku przedstawiamy kolejną odsłonę tego przełomowego rozwiązania, AB-QM 4.0. Zaprojektowany specjalnie z myślą o najbardziej nowoczesnych i wymagających budynkach.

Całkowicie przeprojektowany regulator różnicy ciśnienia, sięgnięcie po innowacyjne materiały, w pełni automatyczna linia produkcyjna to tylko część udoskonaleń w stosunku do uznanej już konstrukcji AB-QM. Wprowadzone zmiany składają się, m.in. na jeszcze dokładniejszą regulację przepływu niezmiennie przez cały okres działania dzięki poprawie odporności na osadzanie kamienia oraz starzenie się zaworu, nam zaś pozwalają na wprowadzenie standardowej 5 letniej gwarancji obiektowej na zawory AB-QM 4.0.

Istotnych zmian jest dużo więcej – szersze zakresy przepływów, zwiększona klasa ciśnieniowa, wersje z gwintem wewnętrznym i zewnętrznym, grzybek odciążony ciśnieniowo, napełnianie i płukanie w obu kierunkach, zawsze widoczna nastawa, a to wszystko w formie prostego i szybkiego w projektowaniu oraz przyjaznego w obsłudze zaworu zapewniającego niezawodność oraz doskonałą regulację w każdych warunkach.

AB-QM 4.0 może współpracować z konwencjonalnymi siłownikami oraz napędem NovoCon® S, tworząc rozwiązanie skrojone na miarę inteligentnych budynków. Oferując nowe zaawansowane opcje dostępne do integracji w systemach zarządzania budynkiem jak np. alokowanie oraz aktywne zarządzanie zużyciem energii w budynku, zdalne wykonywanie nastawy i płukania czy możliwość podłączenia dodatkowych peryferii wpisujących się idealnie w HVAC 4.0.

Źródło i fot.: Danfoss