Europejski Dzień Śniadania z Piątnicą Artykuły firmy Kontakt do firmy

25.04.2022

Jak co roku, 24. kwietnia obchodziliśmy Europejski Dzień Śniadania. Ponieważ wypada on w weekend, jest to doskonała okazja do tego, aby celebrować go bez pośpiechu. A z kim posiłki smakują najlepiej? Oczywiście z bliskimi! Przygotujcie więc wspólnie wspaniałe śniadanie i cieszcie się wyjątkowymi chwilami! 

Po nocy, podczas której nasz metabolizm zwalnia, pożywne i pyszne śniadanie to dobry punkt wyjścia do naładowania baterii i efektywnego działania. Zgodnie z zaleceniami Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – PIB, każdy posiłek, aby był pełnowartościowy i zdrowy, należy przygotować według schematu Talerza Zdrowego Żywienia. Obejmuje on produkty, o których nie powinniśmy zapominać, jak na przykład: warzywa, owoce, produkty zbożowe pełnoziarniste, białko oraz orzechy i nasiona. To doskonała baza do przygotowania smacznego śniadania, które zapewni nam doskonałą formę i dobre samopoczucie na cały dzień!

Pomysły na pyszne i pożywne śniadania 

W Polsce na śniadanie najchętniej serwujemy kanapki, jajka pod każdą postacią oraz serki wiejskie i twarożki.

Patent na pyszną i zdrową kanapkę to kromka świeżego razowego pieczywa z idealnie śmietankowym serkiem do smarowania Twój Smak z Piątnicy, który występuje w wielu wersjach smakowych np. z dodatkiem ziół, szczypiorku czy chrzanu. Kanapkę możemy również udekorować ulubionymi warzywami. Przygotowując wersję dla dzieci warto wykazać się kreatywnością i stworzyć kolorową postać, używając plasterków rzodkiewki jako oczu, papryki jako nosa, plasterków pomidora jako policzków, a kształt ust wyciąć z ogórka. Voilà! Pyszne kanapki dla całej rodziny gotowe.

Jajka na śniadanie serwowane są najczęściej na miękko lub twardo, a także w formie jajecznicy. 
Z okazji Europejskiego Dnia Śniadania proponujemy jajka w nowej odsłonie: zapiekane z awokado i pysznym Serkiem Wiejskim, który już od 30 lat gości na polskich stołach. Serek Wiejski z Piątnicy to zresztą jeden z najpopularniejszych produktów śniadaniowych w naszym kraju, a jego wielbiciele wybierać mogą z wielu wariantów. W ofercie są: Serek Wiejski naturalny, wysokobiałkowy, bez laktozy, lekki, ze szczypiorkiem, z dodatkiem owoców oraz w wersji Bio.

Kiedy jednak nie mamy czasu na celebrowanie śniadania warto sięgnąć po Jogurt naturalny z Piątnicy, który jest bogaty w białko, witaminy i minerały, dzięki czemu znakomicie wspiera prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Z dodatkiem płatków zbożowych, musli, otrąb, świeżych lub suszonych owoców nie tylko wyśmienicie smakuje, ale także zapewnia zdrowy i pożywny posiłek.
Doskonałym dopełnieniem leniwego, rodzinnego poranka będzie kawa. Jej smakosze mogą uzupełnić ją ulubionym Mlekiem Wiejskim z Piątnicy albo napojem roślinnym sojowym lub owsianym marki Piątnica Roślinna, które doskonale się spieniają i wyśmienicie smakują. 

Bądźmy dla siebie dobrzy i znajdźmy czas na śniadanie!

Planowanie i spożywanie wspólnych śniadań niesie za sobą wiele korzyści. Starannie przygotowując posiłki, możemy bazować na zdrowych, wartościowych produktach o prostym składzie i wyśmienitym smaku. Celebrując rodzinny posiłek mamy okazję, by wspólnie porozmawiać, a dzięki temu tworzyć  silną więź z bliskimi. Przez takie działania uczymy dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych i dbamy o ich rozwój. Zatem codziennie dostarczajmy sobie i swoim najbliższym dobrą energię na cały dzień. Choć Europejski Dzień Śniadania obchodzimy raz w roku, niech hasło „Śniadanie musi być!” towarzyszy każdemu z nas przez cały rok!

Źródło i fot.: materialy prasowe Piątnica OSM