Hochland świętuje Dzień Ziemi i zaprasza swoich pracowników na cykl proekologicznych prelekcji Artykuły firmy Kontakt do firmy

21.04.2021

Międzynarodowy Dzień Ziemi 22 kwietnia 2021 roku upłynie w tym roku pod hasłem: „Przywróć naszą Ziemię”. Motyw przewodni święta będzie miał szczególne znaczenie w dobie pandemii. Większość akcji mających na celu promowanie ekologicznych postaw musi się przenieść do świata wirtualnego. Hochland Polska dołącza do tej inicjatywy.

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie będzie świętować Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, ten wyjątkowy dzień będzie wyglądać inaczej. To jednak zawsze okazja, aby poruszyć temat naszej więzi z naturą, możliwości ochrony przyrody i klimatu, a przy okazji spotkać się i pozwolić się zainspirować!

Zamiast tradycyjnego wspólnego zbierania śmieci, nauczmy się postępować tak, by ich w ogóle nie było. Wraz z ekspertami i ekspertkami zapraszamy naszych pracowników na cykl praktycznych spotkań, podczas których będzie można dowiedzieć się, jak codzienne wybory, w pracy i w domu, wpływają na klimat i naszą planetę. – podkreśla Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska.

Świętowanie Dnia Ziemi startem cyklu proekologicznych prelekcji zaplanowano w ramach działań Roku Zrównoważonego Rozwoju w Hochland. Tematem przewodnim cyklu jest to, co ważne dla każdego z nas, a więc segregacja odpadów i niemarnowanie żywności.  Do udziału w prelekcjach zaproszeni są wszyscy pracownicy Hochland Polska. Spotkania będą odbywały się w formie wirtualnej, a udział w nich jest bezpłatny dla każdego pracownika Hochland Polska. Spotkanie otwierające na temat „Segregacji odpadów” - we współpracy z Organizacją Odzysku i Recyklingu Opakowań Rekopol – poprowadzi Anna Stawicka. Drugi temat „Jak ograniczyć marnowanie żywności” – został przygotowany przez Jagnę Niedzielską – propagatorkę idei zero waste. Ten cykl prezentacji zakończy prelekcja „Co dzieje się z plastikiem na koniec cyklu życia” - przygotowana we współpracy z Polską Izbą Odzysku i Recyklingu Opakowań PIOIRO, Instytutem Biopolimerów i Włókien Chemicznych Łukasiewicz oraz Centrum Badawczo – Rozwojowym Opakowań COBRO, a poprowadzi ją Konrad Nowakowski.

Źródło i fot. materiały prasowe Hochland