Nowe wysokości oraz typy łańcuchów w ofercie kompaktowych przenośników spiralnych FlexLink Artykuły firmy Kontakt do firmy

17.06.2021

Firma FlexLink rozszerza swoją ofertę kompaktowych przenośników spiralnych o dodatkowe wysokości i rodzaje łańcuchów.

Kompaktowy przenośnik spiralny umożliwia transport produktów w pionie w zakresie do 2900 mm nad podłogą i gwarantuje zwiększony dostęp do przestrzeni produkcyjnej. Spirala może transportować różnego rodzaju produkty — od pojedynczych produktów i małych pudełek, aż po tacki i opakowania zbiorcze np. kartony.

Kompaktowa spirala jest modularna i łatwa do zaprojektowania pod kątem konkretnych potrzeb danej linii produkcyjnej. Dostępna jest w opcjach z różnego rodzaju łańcuchami o zwiększonym współczynniku tarcia oraz łańcuchem z zabierakami. Przenośnik spiralny jest wyposażony w niezwykle odporne na zużycie ślizgi o niskim współczynniku tarcia.

Kompaktowy przenośnik spiralny zapewnia delikatny transport produktów oraz stały i płynny przepływ produkcji w pionie. Dostępny jest w sześciu różnych konfiguracjach wejścia i wyjścia, co umożliwia elastyczne projektowanie i dopasowanie do układu linii produkcyjnej.

Standaryzowana i modułowa konstrukcja tego przenośnika FlexLink umożliwia instalację w zaledwie kilka godzin oraz zapewnia płynną pracę, niski poziom hałasu i długi bezawaryjny okres eksploatacji. Dzięki niewielkim rozmiarom — 585 mm średnicy — kompaktowy przenośnik spiralny umożliwia również płynną integrację z istniejącą linią produkcyjną.

Specyfikacja techniczna

  • Maksymalne obciążenie: maks. 2 kg/m
  • Stałe prędkości: 10, 20, 30, 40, 50 m/min
  • Niski poziom hałasu: 73 dB przy 50 m/min
  • Jednostki napędowe z silnikami po obu stronach
  • Standardowy łańcuch lub łańcuch ze stalowymi łożyskami kulkowymi o szerokość 85 mm
  • Płynne uruchamianie i ochrona silnika


Źródło i fot.: FlexLink