Opakowania do twarogu – standardowe oraz proponowane nowoczesne alternatywy Artykuły firmy Kontakt do firmy

06.06.2022

Przemysł mleczarski chętnie korzysta ze sprawdzonych opakowań do swoich standardowych wyrobów, na przykład twarogu.

Od wielu lat stosowany z powodzeniem jest pergamin wodoodporny, ze względu na swoją jednolitą strukturę, odpowiednie parametry w kontakcie z serwatką, a także przyjazny charakter, jeśli chodzi o kwestie środowiskowe. Ten rodzaj opakowania najczęściej dostarczany jest do mleczarni w formie roli albo arkuszy, bez zadruku bądź zadrukowany. Standardowe gramatury to zakres 40 do 60 g/m2, przy czym najczęściej stosowane jest 50 g/m2.

Więcej informacji o pergaminach oferowanych przez Ecor Product odnajdziecie Państwo tutaj.

Obecna, trudna sytuacja na rynku opakowań, szczególnie z powodu zamknięcia możliwości pozyskiwania półproduktów do produkcji pergaminu z Federacji Rosyjskiej powoduje brak tego opakowania na rynku i drastyczny wzrost cen. Ecor Product, jako wieloletni i zaufany partner branży mleczarskiej oferuje jednak rozwiązanie tej kwestii, proponując pergaminy pochodzenia unijnego.

Ponadto, alternatywą dla opakowań z pergaminu jest bowiem sprawdzony materiał Ecor FPO Wrap, który posiada również dobrą pamięć złożenia, jest miły w dotyku, a dodatkowo – oryginalny, oferowany przez Ecor Product – jest doskonale wybielony i nie przeciera się na krawędziach.

Zaletą tego materiału jest wykorzystanie minerałów, to jest kredy i talku, które stanowią ponad połowę jego składu. Dzięki temu zmniejszony jest ślad węglowy, a także nie jest wykorzystywana pulpa drzewna. Ecor FPO Wrap charakteryzuje się jeszcze lepszymi parametrami dotyczącymi wodoodporności, a także dodatkowo – tłuszczoszczelnością. Ecor FPO Wrap podlega również recyklingowi materiałowemu i energetycznemu, na poziomie 22 MJ/kg. Więcej informacji o różnych rodzajach materiału Ecor FPO znajdziecie Państwo 

  • dla wersji do owijania, zarówno w formie roli, jak i arkuszy - tutaj
  • dla wersji zgrzewalnej tutaj

Nowością dla tego materiału jest wersja z barierą dla światła – Ecor FPO Wrap LB, która jest nieosiągalna dla zwykłych pergaminów. Informację o właściwościach tego opakowania znajdziecie Państwo tutaj.

Najbardziej efektowne rozwiązania uzyskuje się przy zastosowaniu zadruku w technice Flexo HD, co pozwala na pełne odwzorowanie kolorów, efektowne przejścia tonalne i doskonałą liniaturę.

Ecor Product proponuje swoje usługi w zakresie projektowania od podstaw, aktualizowania i przygotowywania projektów pod zadruk Flexo HD dzięki posiadanemu Studiu Graficznemu MN. Zadruk następuje dzięki samodzielnie przygotowanym płytom polimerowym, wykonanych w oparciu o certyfikowaną przygotowalnię Kodak Flexcel NX.

Nowoczesne opakowanie, wykonane z przyjaznego dla środowiska materiału Ecor FPO, z wysokiej jakości zadrukiem Flexo HD jest rozwiązaniem pożądanym przez rynek i wpływa na odpowiednią, bardzo dobrą percepcję przez Klientów ostatecznych. Jest to również rozwiązanie bezpieczne i bezproblemowo dostępne w czasach występowania niedoborów na rynku.

Źródło i fot.: Ecor Product