Polagra 2021 - Dwa szczególne wydarzenia Artykuły firmy Kontakt do firmy

22.09.2021

Po raz kolejny przedstawiciele branży spożywczej spotkają się w Poznaniu. Oprócz ekspozycji tegoroczne Targi Polagra obfitują w interesujące wydarzenia. Dziś polecamy zwłaszcza dwa z nich.

Pierwszego dnia Targów Polagra 2021, czyli w poniedziałek 4 października, eksperci z kancelarii WKB poprowadzą dwugodzinne szkolenie na temat bezpiecznego znakowania żywności. Jak bowiem pokazały kontrole prowadzone w 2021 r., przedsiębiorcy nie zawsze radzą sobie z dopełnieniem obowiązków w tym zakresie. A warto być na bieżąco choćby dlatego, że przepisy zmieniają się bardzo szybko, a już wkrótce instytucje kontrolne mogą zyskać nowe uprawnienia.

Szkolenie zostało podzielone na cztery działy:

  • znakowanie żywności,
  • nadzór nad rynkiem spożywczym,
  • ochrona konkurencji na rynku spożywczym,
  • gospodarka opakowaniami.

Rozpocznie się 4 października, o godz. 13:00, w pawilonie nr 5 (w Spekear's Corner).
Program i rejestracja

Jednym najważniejszych wydarzeniem (choć oczywiście nie jedynym) drugiego dnia Targów Polagrabędzie pierwsza edycja Kongresu Polagra Export Meeting, który ma promować potencjału polskiej branży spożywczej.

Jego główną osią jest promocja polskiego sektora produkcji żywności na rynkach zagranicznych i wzmocnienie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw na rynku europejskim oraz na pozostałych rynkach zewnętrznych.

Podczas Polagra Export Meeting eksperci będą rozmawiać m.in. o perspektywach eksportowych dla branży rolno-spożywczej, skutecznej sprzedaży polskich produktów poza granicami Polski, barierach wejść na rynki zagraniczne, narzędziach i usługach wspierające eksport i o tym jak zmienił się handel zagraniczny w latach 2020-2021 roku i jak będzie wyglądał w kolejnych.
Informacje o Kongresie

Udział w obu wydarzeniach jest bezpłatny, w ramach biletu lub zaproszenia na Targi Polagra 2021, które potrwają od 4 do 6 października. Odbędą się w pawilonie 5 Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Szczegółowy program dostępny jest na stronie polagra.pl.

Źródło i fot.: Polagra