Powłoki przeciwdziałające się namnażaniu mikroorganizmów patogennych Artykuły firmy Kontakt do firmy

19.08.2021

Zastosowanie specjalnej powłoki ZW na różnego rodzaju opakowaniach – z czynnikiem aktywnym, pozyskanym w procesie analizy chemicznej lub z substancji naturalnych, powoduje znaczące wydłużenie przydatności żywności. Dzięki takiemu rozwiązaniu, uzyskuje się efekt wydłużenia życia produktu, co dotychczas było osiągnięte dzięki foliom wielowarstwowym. Takie rozwiązanie, jako opakowanie funkcjonalne, może być szczególnie interesujące przy pakowaniu produktów standardowych i o charakterze BIO.

Namnażanie się szkodliwych mikroorganizmów (Salmonella sp. i Listeria sp. oraz pałeczek Escherichia coli), jest skutecznie spowalniane, nawet w zakresie 14 – 21 dni. Nie wpływa natomiast negatywnie na zachowanie żywotności cennych dla zdrowia mikroorganizmów takich jak Lactobacillus sp.

Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie Ecor FPO, która jest materiałem o charakterze homogenicznej monofolii, co znacznie ułatwia jej recykling. Wpisuje się to w politykę Unii Europejskiej dotyczącej unikania opakowań wielowarstwowych. Dzięki pokryciu go specjalną powłoką ZW uzyskuje się parametry znacznie przedłużające shelf life produktu. Materiał ten dostępny jest również w wersji z dodatkiem EVOH i stanowi alternatywę dla uciążliwych dla środowiska laminatów PET/PE i PA/PE.

Źródło i fot.: Ecor Product