System elektrolizy DULCO®Lyse - skuteczna dezynfekcja w branży mleczarskiej Artykuły firmy Kontakt do firmy

28.03.2024

Utrzymanie wysokiego poziomu higieny podczas procesów produkcji w branży mleczarskiej jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony zdrowia konsumentów. Takie działania wymagają nie tylko rygorystycznego przestrzegania procedur, ale również stosowania skutecznych metod i nowoczesnych technologii. Jednym z innowacyjnych rozwiązań, które idealnie wpisuje się w potrzeby branży mleczarskiej jest system elektrolizy DULCO®Lyse.

Urządzenie firmy ProMinent DULCO®Lyse wprowadza skuteczną metodę dezynfekcji z wykorzystaniem środka Dulco®Lyt 400,  który charakteryzuje się minimalną zawartością chloranów i chlorków. Poziomy chloranów i chlorków wytwarzane w zoptymalizowanym procesie elektrolizy są znacznie niższe niż w przypadku standardowych metod dezynfekcji z zastosowaniem preparatów chlorowych. Wytworzony środek dezynfekujący Dulco®Lyt 400 jest wysoce skuteczny i dostarcza mniej niż 0,01 ppm chloranów i chlorków na jedną dawkę 1 ppm FAC*.

Dulco®Lyt 400 ma udowodnioną, wysoce niezawodną skuteczność bakteriobójczą, wirusobójczą i grzybobójczą. W przypadku gotowych do użycia środków dezynfekujących zawartość chloranów i chlorków może się podwoić w zależności od temperatury otoczenia i okresu przechowywania. Z kolei wymagana ilość Dulco®Lyt 400 produkowana jest na miejscu i dozowana bezpośrednio do procesu. Środek dezynfekujący nie jest więc narażony na wahania temperatury i nie mają na niego wpływu długie okresy przechowywania. Niezwykle niska zawartość chloranów i chlorków zapewnia najwyższą ochronę i zabezpieczenie przed korozją w urządzeniach.

Zalety urządzenia DULCO®Lyse:

  • Środek dezynfekcyjny DULCO®Lyse jest bezpiecznie wytwarzany na miejscu
  • Ograniczone do minimum zagrożenie korozją dzięki wyjątkowo niskiej zawartości chlorków
  • Przyjazna dla środowiska wysoce efektywna dezynfekcja (produkcja dezynfektanta w oparciu o elektrolizę chlorku sodu),
  • Długotrwała ochrona antybakteryjna bez konieczności transportu i składowania wysokoskoncentrowanych środków chemicznych,
  • Wysoka efektywność procesu dezynfekcji - mniejsze zużycie wody i oszczędność czasu 

* Wartości te zostały zmierzone zgodnie z normą DIN/EN ISO103054-4 (D25):1999-07 (poniżej granicy wykrywalności).

Źródło i fot.: ProMinent