Technologia D-plate - nowy projekt płyty od Danfoss Artykuły firmy Kontakt do firmy

04.11.2020

Nasi inżynierowie firmy Danfoss udoskonalili projektowanie płyt wymienników ciepła, wprowadzając nową serię D-plate. Opierając się na wieloletnim doświadczeniu w tworzeniu technologii wymiany ciepła i głębokiej wiedzy na temat potrzebnych zastosowań, dokonaliśmy znaczących ulepszeń w tradycyjnych płytach Fishbone, aby naprawdę zmienić sposób, w jaki myślimy o płytach wymienników ciepła.

Maksymalizując zarówno wydajność, jak i żywotność produktu, seria D-plate jest kamieniem milowym w dziedzinie innowacji i przenosi technologię płytowych wymienników ciepła w nową świetlaną przyszłość pełną zaawansowanych, ale prostych rozwiązań.

Doświadcz D-mocy
Ktoś powiedział kiedyś, że płytowe uszczelkowe wymienniki ciepła nie są nigdy takie same i że zawsze należy patrzeć na oferowane funkcje. To przekonanie, które podzielamy w Danfoss i powód, dla którego nigdy nie zatrzymujemy się na przeciętnych rozwiązaniach. To, że coś działa, nie oznacza, że nie można tego ulepszyć, dlatego nigdy nie przestajemy wprowadzać innowacji: aby dostarczać najlepsze możliwe rozwiązania:

  • Potężna wydajność - zwiększyliśmy wydajność cieplną naszych płyt nawet o 11% w porównaniu do zwykłych płyt.
  • Najmocniejsza jak dotąd płyta - ztosując opłacalny, trwały kompozyt wzmocniony włóknem szklanym, płyty D-plate są w stanie wytrzymać PN25 przy grubości zaledwie 0,3 mm
  • Wysoce intuicyjny system zawieszania - nasz nowy system zawieszania wykorzystuje element wykonany z ekonomicznego, trwałego kompozytu wzmocnionego włóknem szklanym, dzięki czemu serwisowanie pakietu płyt jest łatwe i intuicyjne.
  • Rewolucyjny D-LockTM - opatentowany system uszczelek D-LockTM jest łatwy do zamontowania. Zatrzaskuje uszczelkę w gniazdach D-LockTM i utrzymuje ją mocno na miejscu. System został zaprojektowany tak, aby żadna część uszczelki nie była narażona na działanie promieni UV, co wydłuża jej żywotność.
  • Idealne wyrównanie płyt z blokadami narożnymi - idealne wyrównanie płyt dzięki naszemu nowemu systemowi narożnych blokad. Narożniki płyt są do siebie dopasowane, aby ustabilizować pakiet płyt i wyeliminować ryzyko przesuwania płyt na boki.


Źródło i fot.: Danfoss