Tej wiosny pozwól firmie Schoeller Allibert pomóc w sprzątaniu i recyklingu Artykuły firmy Kontakt do firmy

10.05.2023

Czy chcesz zoptymalizować swoją zdolność do recyklingu? Niezależnie od tego, czy przetwarzasz metale, elektronikę, baterie, żywność i nie tylko, Schoeller Allibert jest w stanie zapewnić Ci odpowiednie rozwiązanie. W miarę możliwości nasze rozwiązania w zakresie recyklingu są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Pozwól nam pomóc Ci udoskonalić Twoje działania. Nie ma na to lepszego czasu niż teraz.

Recykling jest dobry dla planety, ponieważ ogranicza zapotrzebowanie na pierwotne zasoby. Jest to również korzystne dla firm zajmujących się recyklingiem, ponieważ zamienia odpady – których składowanie i utylizacja jest kosztowna – w przedmioty wielokrotnego użytku, które są potencjalnym źródłem dochodów.

Przypadki naszych Klientów
Schoeller Allibert jest bardzo dumny z tego, że przedstawił teorię poprawnie – więcej na ten temat poniżej – ale nic nie cieszy nas bardziej niż obserwowanie, jak nasze produkty przynoszą korzyści w praktyce. Oto kilka studiów przypadków dotyczących recyklingu, z których jesteśmy szczególnie zadowoleni:

Wraz z WeCycle, holenderską firmą zajmującą się recyklingiem, zebraliśmy stary i wycofany z eksploatacji sprzęt wędkarski i przekształciliśmy go w duże (800 x 600) skrzynie Stack Nest, idealne do… recyklingu! W ten sposób WeCycle pomogło oczyścić oceany, uniknąć wykorzystywania pierwotnych zasobów i zaoszczędzić na paliwach kopalnych – a wszystko to bez uszczerbku dla jakości i wytrzymałości swoich produktów. To właśnie nazywamy Recyklingiem do kwadratu..

Dzięki PreZero (wcześniej znanemu jako Suez) zebraliśmy stare zabawki i przetworzyliśmy je w zupełnie nowy MaxiLog®. Inicjatywa ta nie tylko pomogła firmie PreZero w ograniczeniu ilości odpadów, ale także dała nowe życie wyrzuconym zabawkom, które w przeciwnym razie trafiłyby na wysypiska śmieci. Nasza współpraca z PreZero umożliwiła nam stworzenie zamkniętego systemu zarządzania odpadami, w którym pojemniki z recyklingu mogą być ponownie wykorzystane do zbiórki odpadów. To doskonały przykład tego, jak upcykling może mieć pozytywny wpływ na środowisko i społeczeństwo, i jesteśmy dumni, że przyczyniliśmy się do tej inicjatywy.

Nasze paletopojemniki (RPC) to wszechstronne rozwiązanie do gospodarowania odpadami wykorzystywane przez różnych klientów do zbierania, przechowywania i usuwania różnych rodzajów odpadów, w tym odpadów spożywczych i niespożywczych. Na przykład odpady żywnościowe są często gromadzone w tych pojemnikach RPC i mogą być ponownie wykorzystane na karmę dla zwierząt domowych lub biogaz. Nasi klienci z różnych branż uważają, że nasze pojemniki RPC są przydatne do gospodarowania dużymi ilościami odpadów niespożywczych, takich jak materiały opakowaniowe, elektronika i wiele innych. Dzięki dużej pojemności nasze opakowania RPC są nie tylko opłacalnym i wydajnym rozwiązaniem, ale także przyczyniają się do zrównoważonej przyszłości poprzez zmniejszenie ilości odpadów trafiających na składowiska.
Chcesz pozbyć się przedmiotów, które trudno dopasować? Dostosowaliśmy szerokość, długość i wysokość naszego MaxiLog® (do 1900 x 800) i naszego BigBox Classic (do 1900 x 800 x 825), aby zmieścić ponadgabarytowe przedmioty, takie jak zużyte świetlówki neonowe...

Strumienie Recyklingu

Dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy specjalistycznej opracowaliśmy dostosowane rozwiązania dla różnych strumieni recyklingu, w tym Recykling produktów spożywczych.

Nasze Big Box Classic 1210 i Maxilog® służą do dostarczania odpadów żywnościowych kategorii 3 w celu przetworzenia ich na karmę dla zwierząt domowych lub wykorzystania jako paliwo do produkcji biogazu. JumboNest® służy do zbierania odpadów rybnych kategorii 3 w celu przetworzenia ich na karmę dla zwierząt domowych lub przynętę dla ryb.

Możliwość pełnego recyklingu

Schoeller Allibert poważnie traktuje recykling. Nie tylko poprzez opracowywanie produktów odpowiednich do Twoich potrzeb związanych z recyklingiem, ale także poprzez pełny recykling naszych skrzynek i pojemników. Pod koniec ich bardzo długiego życia są w 100% poddawane recyklingowi na nowe, równie trwałe skrzynie i pojemniki, które z kolei mogą być ponownie wykorzystywane przez kolejne dziesięć do piętnastu lat.

CircuLine®
Kierując się tą zasadą, nasz dział innowacji materiałowych opracował CircuLine®, gamę produktów zawierających co najmniej 30% tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, w tym między innymi nasze Magnum Optimum® FLC i MaxiLog® RCP. Równie wydajne, ale teraz jeszcze bardziej zrównoważone.

Jak możemy Ci pomóc w zaspokojeniu Twoich potrzeb związanych z recyklingiem? Chętnie omówimy z Tobą dostępne opcje.

Źródło i fot.: Schoeller Allibert