Sprzątanie oparte na danych jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej Artykuły firmy Kontakt do firmy

14.10.2021

Ulepszone rozwiązanie Tork®, wykorzystując dane uzyskiwane w czasie rzeczywistym, pomaga kierownikom obiektów spełnić zwiększone wymagania dotyczące jakości czyszczenia, wydajności operacyjnej i higieny.

Tork, marka Essity, była pionierem wprowadzając do branży w 2014 roku technologię sprzątania opartego na danych. Niewiele osób zdawało sobie wówczas sprawę, w jaki sposób rozwiązania cyfrowe mogą maksymalizować wydajność firm świadczących usługi w zakresie obsługi obiektów. Pandemia zwiększyła wymagania dotyczące jakości sprzątania i higieny, zmuszając do wykonywania dodatkowej pracy przy tych samych lub nawet mniejszych zasobach. To sprawia, że przejście na sprzątanie oparte na danych staje się ważniejsze niż kiedykolwiek.

Wykorzystując swoje doświadczenie w zakresie sprzątania opartego na danych, Tork wprowadza ulepszone rozwiązanie - Tork Vision Sprzątanie.

Wdrażając technologię cyfrową, kierownicy obiektów i pracownicy firm sprzątających mogą korzystać z danych w czasie rzeczywistym. Wskazują one, kiedy i gdzie w ich obiektach jest zapotrzebowanie na sprzątanie i pozwalają dostosować się do zmieniających się zasad higienicznych. Dotychczasowi klienci Tork twierdzą, że przejście na sprzątanie oparte na danych pomogło im:

  • Zyskać pewność, że dozowniki pozostają napełnione przez 99% czasu (1)
  • Zmniejszyć liczbę kontroli dozowników o 91%, oszczędzając tym samym setki godzin pracy rocznie (2)
  • Oszczędzić 20% godzin sprzątania (3)
  • Osiągnąć wzrost satysfakcji klientów nawet o 30% (4)

- Wykorzystanie danych uzyskanych w czasie rzeczywistym pozwala na zmianę całego sposobu pracy i osiągnięcie zarówno większego zadowolenia pracowników oraz lepszych wyników, umożliwiając personelowi sprzątającemu przyjemniejszą i bardziej wydajną pracę - podkreśla Charishma Kothari, dyrektor ds. usług i rozwiązań w Essity. - W ankiecie przeprowadzonej wśród klientów, 100% stwierdziło, że czyszczenie oparte na danych pomaga im poprawić higienę w ich obiekcie, a 85% uważa, że ułatwiło utrzymanie bezpieczniejszego środowiska podczas COVID-19. (5)

Wejście na wyższy poziom nigdy nie było łatwiejsze

W zależności od potrzeb i wymagań obiektu, klienci mogą wybierać spośród trzech ofert sprzątania opartego na danych, aby jak najlepiej dopasować je do działań sprzątających. Tork Vision Sprzątanie wykorzystuje liczniki osób i wymianę informacji pomiędzy dozownikami, aby dostarczyć dane w czasie rzeczywistym potrzebne do bieżących działań.

Tork Vision Sprzatanie zawiera:

  • Urządzenia - liczniki osób i dozowniki wykorzystujące Internet Rzeczy (IoT) zapewniają dostęp do aktualnych danych.
  • Oprogramowanie do zarządzania obiektem - dane dostępne na komputerach stacjonarnych, tabletach lub smartfonach ułatwiają raportowanie i inne czynności administracyjne.
  • Program wdrażania innowacji – instalacja, szkolenie, wsparcie i ocena wartości biznesowej nowego rozwiązania.

- Aż 80% naszych klientów twierdzi, że wskutek zastosowania Tork Vision Sprzatanie liczba reklamacji spadła. Skuteczność nowego systemu Tork potwierdza również fakt, że 100% badanych poleciłoby Tork Vision Sprzątanie. Podczas pandemii nasze cyfrowe rozwiązanie pomogło klientom odpowiednio dobrać personel i dostosować się do bardziej rygorystycznych wymagań – dodaje Charishma Kothari.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak Tork wspiera firmy w zapewnianiu nowego standardu higieny za pomocą rozwiązań cyfrowych, wejdź tutaj.

Rozwiązanie Tork Vision Sprzątanie było wcześniej znane jako Tork EasyCube®

(1) Zmierzono na niemal 13 000 podłączonych dozownikach w okresie od czerwca do grudnia 2019 r. porównując czas w miesiącu, w którym dozownik był pusty z całkowitym czasem w danym miesiącu.
(2) Na podstawie opinii klientów na temat kontroli dozowników w okresie 6 miesięcy przed i po wdrożeniu rozwiązania Tork Vision Sprzątanie (od czerwca do grudnia 2019 r.). Zmierzono w 16 miejscach, gdzie korzystano z Tork Vision Sprzątanie przy założeniu, że każda kontrola dozownika trwa około 20 sekund
(3) Na podstawie udokumentowanych wyników uzyskanych wśród trzech klientów korzystających z Tork Vision Sprzątanie, według pomiarów przed i po wdrożeniu rozwiązania.
(4) Badanie poziomu zadowolenia gości korzystających z dwóch łazienek wykorzystujących Tork Vision Sprzątanie oraz dwóch tradycyjnych łazienek podczas wystawy ISSA w maju 2016 r.
(5) Badanie przeprowadzone w marcu 2021 r. wśród 34 klientów korzystających z rozwiązania Tork Vision Sprzątanie w Europie i w Ameryce Północnej.

Źródło i fot.: Essity - Tork