Almette bez laktozy – Perłą Rynku FMCG 2020 Artykuły firmy Kontakt do firmy

14.09.2020

Puszyste serki twarogowe Almette bez laktozy zostały docenione przez jurorów z sieci handlowych i stacji paliw i zdobyły Perłę Rynku FMCG 2020 – Złoto I Miejsce w kategorii Produkty Dietetyczne (bez glutenu, bez laktozy, bez cukru).

Almette w tej wersji to propozycja dla osób, które ze względu na nietolerancję laktozy do niedawna unikały mleka i jego przetworów. Wyniki przeprowadzonych badań wskazują, że problemy z efektywnym trawieniem tego dwucukru ma od 15 do 30 proc. Polaków. Ten typ nietolerancji pokarmowej rzadko jest wrodzony – najczęściej pojawia się z upływem czasu. Choć nie można jej wyleczyć, to przy wyborze odpowiednich produktów, nie oznacza ona konieczności rezygnacji z ulubionych smaków.

- To duże wyróżnienie i pierwsza nagroda dla Almette bez laktozy,  naszej tegorocznej nowości, która pojawiła się na rynku w marcu 2020 roku. To się nazywa mocne wejście nowości! Bardzo dziękujemy za zaufanie! – powiedział Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska.

Celem projektu „Perły Rynku” jest nagrodzenie najlepszych nowości produktowych w najważniejszych kategoriach. Laureaci badania wyłaniani są przez JURY, składające się z przedstawicieli najbardziej liczących się na rynku spożywczych sieci handlowych. Zadaniem jurorów jest przetestowanie zgłoszonych do badania produktów i ocena ich potencjału rynkowego. Pierwsza edycja Pereł Rynku odbyła się w 2006 roku. Co roku ocenie jury poddane jest ponad 400 nowości. Na finałowym podium stają produkty, które są najlepiej rokującymi nowościami, zasługującymi na miano Złotej, Srebrnej lub Brązowej Perły Rynku. Organizatorem wydarzenia jest Wydawnictwo Gospodarcze. Ogłoszenie wyników badania „Perły Rynku FMCG 2020”, „Perły Rynku Kosmetycznego 2020”, „Perły Regionu 2020”  odbyło się 10 września podczas uroczystej Gali w hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie, z zachowaniem szczególnych zasad i procedur bezpieczeństwa.

Źródło i fot.: Hochland