Dostawcy Hochland Polska wyróżnieni na Mlecznej Gali 2022 Artykuły firmy Kontakt do firmy

23.06.2022

We wtorek, 21 czerwca 2022 roku, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, w Hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie odbyła się Mleczna Gala. To wydarzenie mające na celu uhonorowanie najlepszych hodowców bydła mlecznego w Polsce. W tym roku wśród wyróżnionych doceniono pracę Dostawców Hochland Polska, a także firmę Hochland Polska za dobrą współpracę z Dostawcami i Federacją. 

Mleczna Gala organizowana jest od 2014 roku przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka. W tym roku świętowano 8 edycję Gali i po zeszłorocznej edycji on-line powrócono do spotkania stacjonarnego.

Mleczna Gala ugruntowała swoją pozycję i aktualnie jest jednym z najważniejszych eventów w branży. Tegoroczna edycja Mlecznej Gali to w sumie  71 laureatów, 18 kategorii, 3 wyróżnienia i specjalne Kryształowe Kanki. Mleczna Gala to uhonorowanie hodowców bydła, którzy z wielką pasją i zaangażowaniem dbają o swoje stada, rozwijają ich potencjał, odtwarzają stare rasy. Myślą o tym, by nie tylko dziś produkować dobrej jakości mleko, ale by przygotować następców i zostawić im jak największy bagaż doświadczeń i dobrych praktyk. Hodowcy są nagradzani za osiągnięcia dotyczące wydajności w poszczególnych rasach, w zależności od wielkości stada. 

W kategorii Największa wydajność kg mleka w stadach od 150 do 300 szt. krów mlecznych znaleźli się dwaj dostawcy Hochland Polska. Państwo Joanna i Dariusz Nasiłowscy prowadzący gospodarstwo z synem Norbertem zajęli pierwsze miejsce z wynikiem 14.078 kg. Trzecie miejsce z wynikiem 13.722 kg zajęli Państwo Marianna i Tadeusz Stelęgowscy, prowadzący gospodarstwo z synami Piotrem i Pawłem. 

- Jesteśmy bardzo dumni i cieszymy się, że praca naszych Dostawców została doceniona piękną Kryształową Kanką. Ucieszyło nas także pojawienie się nowych  kategorii: Najwyższa wydajność sumy kg tłuszczu i białka oraz Długowieczność i wynikająca z niej wysoka produkcja mleka. Na pewno z wielkim zainteresowaniem będziemy obserwować rozwój tych kategorii. – komentuje Renata Przezwicka, Kupiec Strategiczny w Hochland Polska.

Hochland Polska został też doceniony za dobrą współpracę z dostawcami i Federacją, której przejawem jest Akademia Młodego Hodowcy. 

Źródło i fot.: materiały prasowe Hochland