Ecor Product 30 lat na rynku opakowań - historia powstania Artykuły firmy Kontakt do firmy

11.01.2021

Firma Ecor Product została założona w listopadzie 1990 roku. Od początku była firmą rodzinną i taką pozostała do dziś. Prezesem Zarządu Spółki jest Pani Małgorzata Pleskot.

Ecor Product swoje wyroby dostarcza do kilkuset firm z branży rolno-spożywczej w kraju i zagranicą. Przez pierwsze 5 lat firma prowadziła działalność handlowo-usługową w branży opakowań. Od samego początku działania ukierunkowane były na promocję wprowadzania na rynek polski materiałów proekologicznych, przyjaznych środowisku.

W 1997 roku oddany został nowy zakład produkcyjny druku opakowań dedykowanych dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego oraz kosmetycznego. Otwarcie nowoczesnego zakładu zaowocowało również nawiązaniem współpracy z Firmą Tetra Pak w zakresie opakowań ekologicznych ECOR FPO w wersji WRAP oraz LEAF a także wprowadzeniem na rynek wysokiej jakości kubków firmy PROMENS.

W roku 2001 nastąpiło przekształcenie przedsiębiorstwa w spółkę prawną oraz otwarcie drugiego zakładu druku fleksograficznego opakowań giętkich. Kolejnym etapem rozwoju było wprowadzenie systemu polityki jakości i procedur z nim związanych, potwierdzonych Certyfikatem Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością  zgodnym z normami ISO9001, 22000 i HACCP. Aktualnie dwa zakłady firmy przystosowane są do polityki BRC.

Rok 2010 to uruchomienie w firmie zintegrowanego systemu informatycznego ERP. System wspomaga proces zarządzania przedsiębiorstwem od momentu zamówienia po logistykę produktów. Dalszy rozwój firmy zapewniła inwestycja w maszyny umożliwiające rozszerzenie działu produkcji o możliwość druku Flexo UV na średniej wstędze, dedykowanej głównie do zadruku aluminium i produkcji wieczek aluminiowych.

Kolejnym krokiem było uruchomienie własnej przygotowalni HD FLEXO w oparciu o certyfikowany system firmy KODAK.
Zintegrowany system zarządzania wraz z systemem polityki jakości umożliwia Spółce pełną realizację zamówień kontrahentów w zakresie asortymentu, ilości i terminu.

Dziś Firma Ecor Product to polska nowoczesna drukarnia wyznaczająca wysokie standardy w zakresie druku HD FLEXO.

W okresie minionych 30 lat działalności Spółka Ecor Product otrzymała wiele nagród i wyróżnień w Polsce i Europie. Firma systematycznie od wielu lat wspiera organizacje charytatywne pożytku publicznego.

Bogata oferta firmy obejmuje :

  • folie ekologiczne ECOR FPO w wersjach z barierą UV,
  • laminaty aluminiowo-papierowe,
  • platynki aluminiowe o różnych kształtach oraz wzorach moletu, również przy krawędzi,
  • folie aluminiowe blistrowe farmaceutyczne,
  • folie barierowe jedno i wielowarstwowe z barierą EVOH,
  • folie polipropylenowe: transparentne, białe, perliste, metalizowane,
  • etykiety shrink sleeve.

Naszą misją jest:

  • tworzenie wysokiej jakości przyjaznych środowisku i estetycznych opakowań dla szerokiej rzeszy użytkowników,
  • doskonalenie środowiska pracy i infrastruktury,
  • wspieranie procesu tworzenia nowych opakowań.

Dzięki zastosowaniu przyjaznych środowisku i bezpiecznych dla końcowego użytkownika surowców nasze realizacje są niezawodnym i estetycznym opakowaniem dla wyrobów znajdujących zastosowaniaw wielu branżach.

Źrodło i fot.: Ecor Product