Hochland Polska w Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2023 Artykuły firmy Kontakt do firmy

06.07.2023

Ranking Odpowiedzialnych Firm to zestawienie spółek działających w Polsce, które oceniane są pod kątem jakości systemu zarządzania odpowiedzialnością społeczną biznesu zgodnie z wytycznymi ESG. W tym roku w Rankingu wzięło udział ponad 70 firm. Hochland Polska został doceniony za strategię zrównoważonego rozwoju i sklasyfikowany na 15. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Ranking Odpowiedzialnych Firm (ROF) to narzędzie, które pozwala spółkom dokonać skutecznej, zgodnej z trendami i wiarygodnej oceny jakości odpowiedzialnego zarządzania – w tym swojego zaawansowania w podejmowaniu wyzwań zrównoważonego rozwoju. Podstawą do tworzenia zestawień jest ankieta, którą firmy wypełniają zgodnie z zasadami staranności i etyki zawodowej. Od 2018 roku organizatorem ROF jest Koźmiński Business Hub, a partnerem merytorycznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Przeglądu przesłanych ankiet dokonuje Deloitte, a partnerem medialnym jest Dziennik Gazeta Prawna. Autorzy zestawienia to Profesor Bolesław Rok z Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu Akademii Leona Koźmińskiego oraz Jarosław Horodecki, redaktor i wydawca. W 17. już edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm nie zabrakło Hochland Polska, który został doceniony za strategię zrównoważonego i zajął 15. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Ranking Odpowiedzialnych Firm to zestawienie spółek, które wyróżniają się osiągnięciami w zakresie odpowiedzialności biznesu. Jesteśmy dumni, że działania podejmowane przez Hochland Polska zostały pozytywnie ocenione i świadomi naszej odpowiedzialności jako firmy produkcyjnej, producenta żywności. Wiemy, że długoterminowy sukces możemy osiągnąć tylko wtedy, gdy będziemy postępować w sposób odpowiedzialny ekologicznie i społecznie – mówi Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska.

Źródło i fot.: materiały prasowe Hochland Polska