Obchody Światowego Dnia Ochrony Środowiska w Hochland Artykuły firmy Kontakt do firmy

22.06.2023

Z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska, Hochland Polska zaprosił swoich pracowników do udziału w zabawach i akcjach związanych z kształtowaniem postaw proekologicznych. Mogli oni również uczestniczyć w specjalnie przygotowanych z tej okazji konkursach. 5 czerwca ogłoszono listę laureatów, a tydzień później w Poznaniu oraz w Węgrowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród.
 
Światowy Dzień Ochrony Środowiska obecnie obchodzony jest w ponad 100 krajach z całego świata! Święto to ma na celu uświadomienie ludziom problemów związanych z eksploatacją i ochroną środowiska naturalnego oraz zachęcenie do poszukiwania proekologicznych rozwiązań, ponieważ, jak podaje WWF w raporcie w „Living Planet Report”, człowiek żyje na ekologiczny kredyt. Zużycie zasobów naturalnych rośnie w zastraszającym tempie i jeśli nie będziemy działać teraz, kolejne pokolenia mogą nie być w stanie niektórych ekosystemów odtworzyć. Światowy Dzień Ochrony Środowiska został stworzony po to, by uświadomić ludziom istniejące zagrożenia, a Hochland Polska, zgodnie z tradycją, zorganizował dla swoich pracowników z tej okazji mnóstwo atrakcji.

Dzień Ochrony Środowiska w tym roku celebrowany był w Hochland przez 2 tygodnie, począwszy od 22 maja. W tym czasie pracownicy firmy mogli wziąć udział w konkursach, quizach oraz webinarze i grze terenowej poświęconej rolnictwu zrównoważonemu. 5 czerwca poznaliśmy laureatów konkursów środowiskowych i tak: najlepszym pomysłem wyłonionym poprzez Platformę Sherlock okazała się optymalizacja zgłoszona przez Katarzynę Mikołajewską z działu Laboratorium w Węgrowie, dotycząca oszczędzania wody poprzez zastosowanie pistoletów na węże stosowane do mycia zewnętrznego w zakładach produkcyjnych, za najlepsze rymowane hasło promujące oszczędzanie zasobów uznano propozycję „Zasoby oszczędzamy, przyszłość wygrywamy” Mateusza Małeckiego z Działu Zakupów, a za największą aktywność  i udział w konkursach „Ukryty link” oraz „Zaginione oszczędności” wyróżniono Arkadiusza Wnuka z Dział Administracji w Poznaniu, Paulinę Kupisz z Dział Rozliczeń Produkcji w Węgrowie oraz Kamila Musiała z Działu Magazyn w Kaźmierzu. Ponadto w Kaźmierzu Nad Stawami oraz w Węgrowie Nad Zalewem zorganizowano grę terenową w której udział wzięło aż 13 zespołów liczących łącznie 67 osób! Na zakończenie obchodów Hochland zaprosił wszystkich uczestników na wspólne ognisko. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom obchodów za udział i zapraszamy do kolejnych aktywności w obszarze Zrównoważonego Rozwoju. Nie możemy pozostać obojętni na zmiany, których jesteśmy sprawcami i tylko razem możemy zrobić coś dobrego dla naszej planety, dzieci oraz wnuków. Jeszcze raz gratulujemy laureatom i cieszymy się, że z roku na rok nasze pomysły i inicjatywy w zakresie ochrony środowiska naturalnego cieszą się coraz większym zainteresowaniem i przynoszą wymierne efekty – mówi Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska.

Źródło i fot.: materiały prasowe Hochland Polska