Seria 850 Trepko - Linia do napełniania, formowania i owijania bloków Artykuły firmy Kontakt do firmy

03.06.2022

Oferta TREPKO w zakresie pakowania,formowania i owijania – Seria 850 jest rezultatem wieloletniego doświadczenia TREPKO w produkcji urządzeń pakujących dla przemysłu spożywczego. Seria 850 została zaprojektowana do formowania i owijania szerokiej gamy produktów pastowatych w tym masła, tłuszczu mlecznego z dodatkiem olejów roślinnych, margaryny, w płyty i bloki o różnych kształtach i rozmiarach. Zawiera ona wszystkie najważniejsze zalety,charakterystyczne dla automatów pakujących TREPKO.

Uniwersalny system dozowania

Istotną częścią wszystkich maszyn Serii 850 jest system dozowania, oparty na pionowej lub poziomej zasadzie działania, wspieranej przez niezawodne serwonapędy mechaniczne. Jednostka dozująca z podwójnym tłokiem sterowana objętościowo, umożliwia pakowanie dużych porcji bez obniżenia wydajności linii. Proces krystalizacji produktu odbywa się w tubie spoczynkowej,która stanowi integralną część systemu dozowania, co umożliwia ustawienie parametrów dozowania zgodnie z indywidualnymi wymaganiami pakowanego produktu.

Higieniczne rozwiązania i jakość

Seria 850 została przygotowana do spełnienia najsurowszych wymagań higienicznych i pracy w trudnych warunków. Urządzenia do pakowania i formowania oraz owijania zostały zaprojektowane jako zamknięte jednostki, dzięki czemu dostęp do produktu i procedur pakowania jest ograniczony do absolutnego minimum. Jako główny materiał konstrukcyjny użyto stali, aby zagwarantować trwałość maszyn. Specjalna konstrukcja ramy w kształcie rombu pomaga utrzymać maszynę w należytej czystości.

Proces formowania i owijania

Jednostka dozująca może być zintegrowana z urządzeniem do formowania i owijania. Dostępne są dwa typy maszyn z Serii 850 do pakowania, formowania i owijania dużych porcji.W ten sposób dostępne są różne formaty i rozmiary końcowego opakowania jednostkowego.

  • model 851 - formowanie i owijanie odbywa się w procesie w pełni zautomatyzowanym dzięki napędowi serwo i umożliwia pakowanie płyty do 2 kg produktu
  • model  852  - formowanie i owijanie odbywa się w procesie w pełni zautomatyzowanym dzięki napędowi serwo i umożliwia pakowanie bloków do 10 kg produktu.

Jakość i serwis

Maszyny są w pełni zaprojektowane i wyprodukowane przez TREPKO, dzięki czemu wszystkie części zamienne i serwis są dostępne na całym świecie. Spełniają również wszystkie wymagane międzynarodowe i lokalne normy bezpieczeństwa.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, prosimy o kontakt z zespołem TREPKO.

Źródło i fot.: TREPKO