Konsumenci wybrali – produkty SM Mlekpol docenione w konkursie Złote Innowacje 2021 Artykuły firmy Kontakt do firmy

26.10.2021

W 4. edycji konkursu Złote Innowacje FMCG & Retail 2021 w gronie laureatów w kategorii Nabiał znalazł się serek śmietankowy Łaciaty smak indyjski z konopiami i czarnuszką, który został doceniony przez konsumentów za wyjątkowy smak. Natomiast wprowadzenie na rynek Dipów śmietanowych typu crème fraiche okazało się trafną odpowiedzią na potrzeby konsumentów, co potwierdziło wyróżnienie w tejże grupie.

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol pobiła swój zeszłoroczny wynik, tym razem odnosząc sukces:

  • w grupie Smak: 1 miejsce za serek śmietankowy Łaciaty smak indyjski z konopiami i czarnuszką” – zaskakuje orientalnym smakiem nawiązującym do kuchni indyjskiej, zachwyca aksamitną i kremową konsystencją,
  • w grupie Odpowiedź na potrzeby: wyróżnienie za linię Dipów śmietanowych typu crème fraiche. Połączenie śmietany z charakterystycznymi dodatkami, daje nowoczesny i pyszny efekt, który warto wykorzystać w gotowaniu, urozmaicając swoją kuchnię. Produkt dostępny jest w trzech oryginalnych wariantach smakowych – z czosnkiem i ziołami, z karmelizowaną cebulką i cheddarem oraz pomidorami, papryką i chili.

- Triumf w tym dużym i cenionym ogólnopolskim konkursie, wyłaniającym najbardziej innowacyjne produkty FMCG niezmiernie nas cieszy. Dumą napawa fakt, że zwycięzcy wybierani są na podstawie największej liczby głosów oddanych przez konsumentów. Wskazują oni wyroby, które w danym roku ich zdaniem bezpośrednio wpływały na ich zachowania zakupowe. Dlatego miło nam, że nasze produktowe nowości odniosły sukces w tak istotnych kategoriach. Wyniki tego konkursu utwierdzają nas w przekonaniu, że nasze propozycje nie tylko uatrakcyjniły rynek spożywczy, ale przede wszystkim zasmakowały Polakom i spełniły ich oczekiwania. - Dorota Grabowska, Kierownik Działu Marketingu SM Mlekpol

W tym roku w głosowaniu udział wzięły 124 innowacyjne produkty FMCG. Konsumenci w badaniu internetowym wyłonili zwycięzców w 31 kategoriach, w 5 grupach.

Źródło i fot.: materiały prasowe Mlekpol